Aktiviteler & Turlar

Kayaköy – İblis Burnu Treking :
Kestep Sanat ve Yasam Koyu’da güneşli bir güne uyandıktan sonra 08:00-10:00 arası kahvaltı keyfi ve ardından Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yapıyoruz. Fethiye den orman ve dağ yolundan Kaya köye varıyoruz. Fethiye – Ölüdeniz yolunda bulunan Kayaköy’ün, 11.yy’da Likya Karmylassos kenti üzerine Levissi ismiyle kurulduğu anlatılır. Şu an var olan yapılar; mübadele ile boşaltılan ev ve dini yapıların hayaleti andıran halleri olsa da başka bir dünyaya geldiğinizi hissettiriyor. Yapılara girince şaşırıyor insan çünkü en büyüğü 50 metrekare olan evlerde nasıl bir yaşam sürüldüğünü anlamak güç. İç mekanlarda ocak ve nişlerin izleri duruyor. İki katlı olan evlerin altında kiler bulunuyor, girişler yaşam alanı olarak kullanılırmış. Birbirini ve ışığını kapatmayan evlerde su için de doğal bir çözüm bulunmuş. Kullanma suyu için, Bizans devrinde İstanbul’da da uygulanan, zeminin altındaki sarnıçlarda çatılardaki yağmur suları biriktiriliyormuş. İçme suyu ise çeşmelerden karşılanıyormuş. Tuvaletler evin dışında olup giderler fosseptikte toplanırmış. Yaklaşık 400 evin yerleştiği Kayaköy’de evlerin arasında yer alan çok sayıda şapel (küçük kilise), iki büyük kilise, yeldeğirmenleri, okul ve gümrük binaları bulunuyor. Su anda hayalet şehir görünümünde olan Kayaköy den ayrılıp Darboğaz iblis burnuna doğru yol alıyoruz. Koya doğru giderken yolda St Nicholas adası(Noel bababın yasadığı ada) manzarası ile aşağıya iniyoruz. Burada Sadece teknelerin gelebildiği Mükemmel bir koya orman içersinden yürüyüş yapıyoruz orada Akdenizin mükemmel maviliğinde deniz keyfini yaşadıktan sonra tekrar geri dönüş yoluna geçiyoruz kayaköyde köy kahvehanesinde türk kavesi molası verdikten sonra Kestep Sanat ve Yasam Kampina dönüş yapıyoruz. Saat 19:00 ile 21:00 arasında yenilen akşam yemeği ile aktivitemizi sonlandırıyoruz.

Kayakoy – Hayalet Sehir

 

 

 

Yuruyus guzargahi

Kano ile Şövalye Adası Turu :
4 Saatlik kano maceramıza Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yaparak başlıyoruz. Sahilden, Fethiye körfezi’ni keşfetmek için kürek sallıyoruz. Çalış plajına paralel olarak yola devam edip Şövalye Adası’na varıyoruz. Burada sakin denizi ve eşsiz manzarası ile bilinen Şövalye koyunda yüzme molası veriyoruz. Şövalye Adası’na “hoşça kal” deyip başlıyoruz dönüş yolculuğuna. Eğer şanslıysak yolda karetta karettaları bile görebiliriz. Ve Çalış plajına vararak eşsiz gün batımı ile dinlenme molası veriyoruz. Daha sonra başlangıç noktamıza geri dönüp turu sonlandırıyoruz. Saat 20:00 ile 22:00 arasında yenilen akşam yemeği ile günümüzü sonlandırıyoruz.

Jeep Safari :
Fethiye’ nin ve maceranın tadını çıkarmak için sırada Jeep Safari var! 08:00 09:00 arası lezzetli Kestep Sanat ve Yasam Kampinda kahvaltımızı yaparak güne merhaba diyoruz. Kahvaltının ardından jeepler ile çıkış yaparak safariye başlıyoruz. İlk olarak Tlos antik şehrine geliyoruz. Ardından Saklıkent kanyonunda dinlenme ve yemek molası veriliyor isteğe bağlı olarak isterseniz saklı kentte dağ yürüyüşü de yapabilirsiniz veya simitlerle güzel bir rafting bile yapabilme şansınız var. Sonrasinda Patara plajinin baslangici olan Karadere plajina ugrayip denizin keyfini cikariyoruz.

Jeep Safari

Atv Safari :
Güzel bir güne uyandıktan sonra, 08:00-10:00 arasında kahvaltımızı yapıp önce güvenliğiniz için motor sürüş eğitimi alıyoruz ve Atv’lerimize biniyoruz. Ardından Atv’ler ile safari macerasına başlıyoruz. Doğa harikası parkurumuz, Orman içersinden yola alarak eski krom madenine yol alıyoruz orada Atv lerimiz ile biraz dere üstünde yol alıyoruz ve sıcak yaz gününü dereden akan su ile serinletiyoruz. Yolda çam ormanlarının ve inanılmaz güzelliklerdeki offroad yolumuzdan tekrar her güzel günün ardından olduğu gibi Kestep Sanat ve Yasam Kampina dönüş yapıyoruz. Saat 20:00 ile 22:00 arasında akşam yemeğimizi yeyip günümüzü keyifli bir şekilde bitiriyoruz…

Bisiklet Safari :
Bugün pedallara basma günü… 08:00-10:00 arası kuvvetli bir kahvaltı yaptıktan sonra Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yapıyoruz. Bisiklet turumuza başlayacağımız nokta olan Çalış Plajı’na varıyoruz. Sırasıyla önce Çiftlik Köyü ve Kargı Köyü’ne sıkıca bir pedal basarak geliyoruz. Burada dinlenme molası verdikten sonra Yanıklar, Karaot Plajı’nda deniz molası veriyoruz. Caretta Koyu ve Koca Çalış Plajı bisiklet safarimizin son duraklarıdır. Bu güzel günün ardından dağları tepeleri aşmış olmanın gururuyla Kestep Sanat ve Yasam Kampina dönüş yapıyoruz.

Tekne Turu :
Güneşi bugün denizde selamlayalım! Önce 08:00-09:00 arası kahvaltı. Kahvaltının ardından Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yaparak Fethiye limanına varıyoruz. Bugün tekne ile 12 adalar turuna başlayacağız. Tekne turumuz Fethiye Körfezinde bulunan adaları dolaşır. Bu adalarda kıyıya yanaşır ve yüzme molası verir. Tüm tekne turlarımızda lezzetli öğle yemeği turun bir parçası olarak eklenmiştir. Tekne turu sırasında uğradığınız koylarda su kayağı, hamburger vs… çok eğlenceli aktiviteleri deneme fırsatınız da var. Adaların doğal güzellikleri ve masmavi denizi, gezinizi unutulmaz kılar. İlk olarak, Yassıca Adalar’da mola verilir. Burası temiz, güzel ve denizi hemen derinleşmez. Göbün koyunda öğle yemeği… Diğer duraklarımız ise Tersane adası, Bedri Rahmi Koyu, Klopatra Hamamı, Kızıl Ada ve samanlık koyları Tur sonrası Kestep Sanat ve Yasam kampina dönüş. Saat 20:00 ile 22:00 arasında akşam yemeği.

At Safari :
08:00 10:00 Kahvaltının ardından Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yaparak at safari yapacağımız Ocavık’a varıyoruz. Eğitimlerimizi alıp ekipmanlarımızı hazırladıktan sonra Fethiye’nin gizli doğasını, yeşil mavi sahillerini ve tarihini at üzerinde keşfetmeye başlıyoruz. 2 saat süren bu yolculuğunuzda göreceğiniz manzaralar ve alacağınız keyfin tarifi mümkün değildir. Hiç at biniciliği yapmamış misafirlerimizin hayatını derinden etkileyebilecek, belki de hiç vazgeçilemeyecek bir tutkunun başlangıcı bir macerayı deneme fırsatınız var. Baştan sona her şeyi size, güvenli bir şekilde öğretecek eğitmenlerimiz ile ömür boyu yaşayacağınız yeni bir tutkuya başlayabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için uygun eğitim alabilecekleri ponyler de mevcuttur. Tur sonrasında Kestep Sanat ve Yasam Kampi ekibi sizi 20:00 ile 22:00 arasında akşam yemeğine bekliyor unutmayın…

Yamaç Paraşütü:
Ölüdeniz’den kusbakışı bir heyecanı yaşayacağınız bu aktivite Fethiye’yi seçenler için biçilmiş kaftan. Dünyanin en onemli atlayış parkurlarından biri olan Babadağı’nın 1965 mt lik yüksekliğinden aşağıya doğru inanılmaz bir uçus yapın. Mutlaka görmeniz gereken bu aktivite yıllar sonra torunlarınıza bile anlatabileceginiz kadar unutulmaz,keyifli ve adrenalin dolu bir an olacaktır.Tekrar yapmak isteyebileceğiniz ve hatta eğitim alarak yalniz bile yaşamak isteyebileceğiniz bir tutkuyu size sunuyoruz. Rüzgarla, kuşlarla ve özgürlük anlayışınızla yarışın.

Tüplü Dalış :
Kahvaltısız güne başlanmaz. 08:00-10:00 arası sizleri yapacaginiz kahvalti sonrasinda Kestep Sanat ve Yasam Kampindan çıkış yaparak yat limanına hareket ediyoruz. Oradan da Dalyan koyuna doğru yol alırken teknede teorik eğitim alıyoruz. Dalyan koyuna gelindiğinde ilk heyecanlı dalış için dalis kiyafetleri giyiliyor tüpler takılıyor ve egenin güzel maviliğine dalıyoruz. Balıklarla birlikte yüzebilmek, onları besleyebilmek ve bu anlarınızı fotoğraf karelerine taşıyabilme şansınız da olacak. Dalış esnasında sizinle birebir ilgilenecek eğitmenler, güvenliğiniz için her an yanınızda olacaklar. Arkasından Öğle yemeği sonrasında Ege’nin eşsiz mavi sularında ikinci dalışımızı gerçekleştiriyoruz. Dalışlarımızı tamamladıktan sonra unutulmaz anılarımızla birlikte Kestep Sanat ve Yasam Kampina dönüş yapıyoruz. Ve tabi ki Saat 20:00 ile 22:00 arasında akşam yemeği…